Teledysk o Bernanke

Posted by Mateusz Machaj on listopad 21, 2008
Bez kategorii

Niektórzy narzekają, że nie wiadomo o co chodzi w tekście piosenki Whiter Shade of Pale, autorstwa Procul Harum. A teraz już wiadomo (w moim przekonaniu równie ciekawe jest wykonanie Annie Lennox; tak czy siak obydwa zabierają z Bacha):

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Digg

5 komentarzy to Teledysk o Bernanke

  • Okazuje się że Bernanke, tak jak i Greenspan, był kiedyś piewcą standardu złota.

    Q: Did former Federal Reserve Chairman Greenspan really believe in free markets or did he fail to practice what he preached?

    A (Ron Paul): In my book The Revolution: A Manifesto I talk about an encounter I had with Greenspan when he was still Fed chairman. I had come across an old Objectivist newsletter Greenspan had written in the 1960’s supporting a real gold standard. It was great stuff!

    At a gathering we both attended, I presented the booklet and asked if he still believed in its subject. He said he remembered the piece and still believed every word. I can’t profess to know what is in Mr. Greenspan’s heart, but his own words lead me to believe that he knew better than to pursue the policies he did.

  • cudne. aczkolwiek amerykanie – przynajmniej niektorzy – nie znajduja humoru tutaj. pokazalam mojemu narzeczonemu i coz. stwierdzil, ze to jest depressing…

  • Mateuszu – na ostatnim spotkaniu Krk-KASE (rekord czasowy – start 18:40 i koniec grubo po 23 w pubie, dyskusja caly czas merytoryczna!) doszlismy do wniosku, ze Fed i Departament Skarbu zrobili pospolu interes zycia.
    Dlaczego? Otoz za pieniadze pochodzace z pieniedzy podatnikow (z dlugu) kontrola nad nieplynnymi aktywami zbudowanymi na kredytach hipotecznych przeszla w rece instytucji panstwowych. „Toksyczne” aktywa sa OK w czasie prosperity i rozkrecania inflacji, to tylko teraz peklo zaufanie i staly sie po prostu nieplynne. Hipoteza (jeszcze nie sprawdzalem co dokladnie Fed i Treasury maja w aktywach): oto nastapil wzrost aktywow przejetych za ‚bezcen’ na ktorych mozna oprzec i uzasadnic tym skokowy wzrost bazy monetarnej.
    Ta argumentacja pojawiala sie wyrywkowo na mises.org i tutaj na blogu, pardon jesli bylo w calosci i przeoczylem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*